Češe Krumlov: Malebné město s pohádkovou atmosférou

Český Krumlov, jedno z nejkrásnějších a nejfotografovanějších měst v ČR, je opravdovým klenotem. Město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí nepřeberné množství památek a atrakcí. Můžete se projít úzkými středověkými uličkami, kde vás obklopují historické domy s freskami, nebo můžete navštívit impozantní zámek, který je dvoupatrovým komplexem s krásnými zahradami. Představa o tom, jak si procházíme rozlehlé komnaty, kde kdysi sídlili šlechtici, je fascinující. Ráda vzpomínám na chvíli, kdy můj manžel Tomáš, se mě během naší návštěvy zámku zeptal, jestli bych si představila život jako šlechtična.

Nevyhnete se ani návštěvě Egon Schiele Centra, kde je vystavena rozsáhlá sbírka tohoto rakouského malíře. A co teprve výhled na město z věže krumlovského hradu! Je to nádherný a dechberoucí pohled, který si zamilujete.

Město je také rájem pro milovníky gastronomie. Nabízí mnoho kvalitních restaurací s tradiční českou kuchyní, ale nechybí ani moderní gastro podniky. Opravdu doporučuji ochutnat místní specialitu, which is trdelník. Je to tak sladký a chutný zážitek!

Praga: Města stovky věží

Praga, hlavní město České republiky, je dalším místem, které musíte na svých cestách po ČR navštívit. Je známa jako město "stovky věží", a pokud se podíváte na jeho panorama, pochopíte proč. Praga je také světovým dědictvím UNESCO, což je další důkaz její překrásné architektury a historie.

Často se stane, že návštěvníci Prahy stráví většinu času na Hradčanech a v Malé Straně, ale Praha nabízí mnohem více. Třeba Vyšehrad, který je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších míst Prahy, je místo, které byste rozhodně neměli vynechat. Vyšehrad je proslulý svým hřbitovem, kde jsou pohřbeni mnozí významní čeští umělci a osobnosti. Vedle hřbitova najdete také impozantní baziliku svatého Petra a Pavla.

Kromě historických a kulturních zajímavostí Praha nabízí také širokou škálu moderních atrakcí a událostí. Například Karlín je místním obyvatelům znám jako hipsterský ráj s širokou škálou kaváren, obchodů a kulturních prostor.

Podyjí: Oáza klidu a přírody

Nyní vás zavedu pryč od rušných měst a zavedu vás do Národního parku Podyjí, který je jedným z nejdůležitějších chráněných území v ČR. Tento park je místo, kde můžete odpočívat a relaxovat daleko od hluku a shonu každodenního života.

Park je domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat, některé z nich jsou dokonce na seznamu ohrožených druhů. Zde můžete strávit celý den procházkou lesem, pozorováním ptáků nebo jen čtením knihy na břehu jednoho z mnoha malebných jezer.

Nezapomeňte navštívit i Znojmo, malebné a historické město na okraji parku. Město je známé svými vinicemi a vinnými sklípky, kde můžete ochutnat nejlepší vína regionu.

Karlovy Vary: Pro milovníky wellness

V České republice je mnoho lázeňských měst, ale Karlovy Vary jsou jedním z nejznámějších a nejvíce navštěvovaných. Lázně jsou známé svými léčivými prameny a kúrami, které pomáhají s různými zdravotními problémy.

Vyzkoušejte chůzi po slavné kolonádě, pod kterou pramení 12 minerálních pramenů, každý s jinými léčivými vlastnostmi. Pak nezapomeňte ochutnat tradiční karlovarský oplatek, který je k dispozici v řadě chutí a je to skvělý suvenýr k odnesení domů.

Pokud preferujete aktivnější dovolenou, tato oblast nabízí mnoho možností pro pěší turistiku a cykloturistiku s krásnými výhledy na krajinu. A nemůžu zapomenout na golfové hřiště, které jsou mezi golfovými nadšenci velmi oblíbené.

Český ráj: Ráj pro turisty a milovníky přírody

Český ráj, jak název napovídá, je skutečným rájem pro všechny milovníky přírody a outdoorových aktivit. Nachází se severovýchodně od Prahy a je to jedna z nejpopulárnějších turistických destinací v České republice.

Tato oblast je známá svými pískovcovými skalami, hlubokými lesy, malebnými údolími a historickými hrady a zámky. Jedním z nejznámějších je hrad Trosky, který je symbolem regionu. Z jeho věží se vám naskytne úchvatný výhled na krajinu kolem.

Ráda vzpomínám, jak jsme s Tomášem putovali po Prachovských skalách. Byla to náročná, ale opravdu báječná túra. Připadala jsem si jako v pohádce a doslova jsem nemohla uvěřit kráse přírody, která nás obklopovala.

Kutná Hora: Historický klenot středních Čech

Poslední, ale rozhodně ne méně důležité, je město Kutná Hora. Městečko se nachází asi 60 kilometrů východně od Prahy a je známé svým stříbrným dolem a působivými gotickými stavbami.

Nejznámější je bezpochyby kostel svaté Barbory, který je jedním z nejvýznamnějších gotických kostelů v České republice a je zapsán na seznamu UNESCO. Další nezbytnou návštěvou je kostnice v Sedlci, unikátní stavba zdobená tisíci lidských kostí.

Kromě historických památek nabízí Kutná Hora také řadu kvalitních restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a vychutnat si českou kuchyni. S Tomášem máme velmi rádi Restauraci Dům, kde podávají vynikající svíčkovou.

Zkrátka, jak vidíte, Česká republika je malá země, která skrývá mnoho úžasných míst k návštěvě. Ať už jste milovník historie, přírody nebo wellness, jistě si zde najdete to pravé. Tak na co ještě čekáte? Přijeďte a objevte krásy této úžasné země se mnou!

Komentáře