Představuji: Naše nejkrásnější přírodní místa

Miluji to, když se mi podaří vymanit se z města a objevovat krásu naší přírody. Jaroslav a já často trávíme víkendy tím, že objevujeme nové stezky a nádhernou přírodu po celém Českém ráji. Nejenže se můžeme na chvíli odpojit a vypnout zo svých každodenních povinností, ale taky nás to spojuje spolu a s našimi mazlíčky, psem Hugem a kočkou Bertoldou. Ale kde v Česku jsou ty nejlepší místa k prozkoumání přírody? Od Beskyd po Šumavu, tady je osm oblíbených míst, kam se rádi vracíme.

Český ráj: Příroda plná zázraků

První ceněným místem, které bych vám ráda představila, je Český ráj, který je pro nás vlastně druhým domovem. Geologické skvosty, zámecké parky a krásné rybníky z něj dělají skutečný malebný ráj. Naše poslední cestovní dobrodružství zahrnovalo výlet na Hruboskalskou skalní město, místo bohaté na úchvatné skalní věže a svěží vzduch. Nezapomeňte se zastavit na nejvyšším vyhlídkovém místě - na Mariánské vyhlídce. Mé srdce zaplesá, kdykoli se dívám na ten úchvatný výhled.

Šumava: Temný kraj plný ticha

Zrána se probouzí lesy a nikde nikdo. Šumava je opravdovým rájem pro ty, kteří hledají klid. Tento národní park a pohoří nabízí nejen nádherné lesy, ale také řadu jezer a pěších tras. Pro milovníky turistiky je to jen to pravé. Už jsme tam podnikli několik pěších výletů a doposud nás to nikdy neomrzelo. Také zbožňuji to, jak se Bertolda vyřádí na loukách na konci našich výletů.

bouřlivé Krkonoše: Útesy, údolí a mraky

Krkonoše jsou pro mě a Jaroslava vždycky vzrušujícím dobrodružstvím. Je tu také zcela jedinečný ecosystém a skvělé možnosti turistiky. Je to oblast, kde můžeme prozkoumat nádherné hřebenové trasy a užít si krásných výhledů z hora Sněžka, který je s nadmořskou výškou 1603 metrů nejvyšší horou v České republice. Zvlášť zajímavá je pro mě, jaké mají Krkonoše oproti ostatním místům v Česku odlišné počasí - je tu vždy o něco chladnější a větrnější, což mě vždy přiměje k tomu, abych se lépe oblékla.

České Švýcarsko: Cesta do tajemných míst v přírodě

Jaroslav miluje České Švýcarsko. Je to krajina plná tajemných míst a divoké přírody, která vám bude doslova dělat radost. Vše od impozantních skalních věží, přes úchvatnou Pravčickou bránu až po nádherný výhled na soutěsku Kamenice. Myslím, že bych mohla napsat knihu jen o tom, jak nádherné jsou trasy pro pěší turistiku zde v Českém Švýcarsku.

Podyjí: Úchvatný výlet mezi vinicemi

Národní park Podyjí je jedno z těch míst, o kterém nemůžu mluvit bez úsměvu na tváři. Je to místo, kde se spojuje krásná příroda s vinohradnickou kulturou Jižní Moravy. Procházky zde mají vždy svou osobitou atmosféru - vinice, řeky, lesy a krajinu podmanivě obrázkových vesniček. A kdo by mohl odolat sklenici vynikajícího moravského vína po náročné procházce?

Jeseníky: Prameny čistých řek a relaxace dovolená

Jeseníky byly vždy naším tajemstvím. Toto pohoří je jedním z nejméně známých míst pro přírodní výlety v Česku, ale přesto je to místo s mnoha přírodními krásami. Do Jeseníků jezdíme, když chceme úplně vypnout. Ticho, klid, nádherné výhledy a pohodlné ubytování v místních penzionech - to je pro nás dokonalá dovolená.

Beskydy: Harmonie přírody a lidí

Posledním, ale rozhodně ne nejmenším, jsou Beskydy, které jsou domovem některých z nejkrásnějších krajin, které kdy uvidíte. Bez ohledu na roční období jsou Beskydy vždy plné života a barev. To je jedno z těch míst, kde se můžete snadno zamilovat do místní krajiny, kultury a lidí. Je to také místo, které Hugo zvláště miluje pro své nespočetné možnosti volného pohybu v přírodě.

Bezpochyby je v České republice mnoho nádherných přírodních míst, které stojí za to objevit, ať už jste dobrodruh, milovník přírody nebo jen chcete uniknout z všedního shonu. Takže vydejte se na cestu a objevujte naše krásné země. Doufám, že vás tyto tipy inspirovaly a těším se na další zapojení do vašich cestovatelských příběhů!

Komentáře