Úvod do České Přírody

Dnes jsem se rozhodla, že vás zavedu na poutnicky útěk do České republiky. Nedělejte si starosti, nenechám vás se ztratit v nedohledném lese, ani neskončíte na vrcholu hory bez dechu a vody. Tohle bude zážitková cesta plná skrytých klenotů, které byste možná sami nikdy nespatřili. Doufám, že si to užijete stejně jako já a moje rodina, kdykoli se vydáváme na objevování pokladů naší nádherné přírody.

Český ráj - Oáza přírodní krásy

Český ráj je opravdu rájem na zemi! Představte si to: vše je zelené, vzduch je osvěžující a okolní scenérie prostě vybídne k procházce. Tomáš a já jsme se sem vypravili loni v létě a bylo to úchvatné. Neexistuje lepší spojení se zemí než chůze po skále, která je stará miliony let! Je to tak silný a zázračný pocit. Český ráj nabízí mnoho nádherných tras, od těch snadných až po ty výzvy plné. Na naší trase jsme viděliprastaré skalní věže, chatrce a úžasné výhledy.

Šumava - Zimní království

Kdo by neznal Šumavu, druhé největší pohoří v České republice? Je to místo, kde se Tomáš a já vždy cítíme jako v zimním království. V zimě je tady tolik sněhu a všechno je pokryté bičím mrazem, že to vypadá jako z pohádky. Je zde mnoho tras pro běžky, které prochází lesy a kolem místních vesnic. A věřte mi, není nic lepšího, než se na konci dne zahřát u ohně v některé z těch úžasných malých horských restaurací.

Jizerské hory - Parádní procházky a cyklovýlety

Jizerské hory jsou dalším nádherným cílem v České republice. S Tomášem jsme na nich zažili několik nezapomenutelných dobrodružství. Po vyčerpávajícím dni plném pěší turistiky nebo cyklistiky nás uspokojí relaxace u panoramatického výhledu na krajinu. Je to takový ten dokonalý moment klidu, kdy si uvědomíme, jak jsme na světě malí, a přitom jak jsme součástí něčeho tak velkého a krásného. A jestli máte rádi pivo, tak to místo je pro vás určené - je tady nepřeberné množství pivovarů, kde si můžete vychutnat různé druhy piva.

Krkonoše - Královské panorama

Krkonoše jsou královstvím nejen pro milovníky zimních sportů. Jsou zde trasy vhodné pro všechny - rodiny, partu přátel, páry, cyklisty, turisty a dokonce i pro milovníky horolezectví. Jsou to nejvyšší hory v České republice a výhled z vrcholu Sněžky je naprosto fascinující. Jste-li příznivcem rozhleden, rozhodně nevynechejte stoupačku na rozhlednu Štěpánku. Odtud je vidět celé Podkrkonoší.

Nacional Park Podyjí - Tajemství Jižní Moravy

Když jsem byla malá, často jsem se svými rodiči trávila léto na Jižní Moravě. Můj nejoblíbenější místo bylo vždy Národní park Podyjí. Je to takové malé, ale krásné místo plné tajemství. Krajina zde je nádherná, údolí je hluboké a široké, řeka se klikatí jako stará zmije. A jestli máte rádi víno, na jižní Moravě jsou některé z nejlepších vinařských oblastí v celé České republice.

Pálava - Vinohradnický ráj

Na závěr bych vám chtěla představit Pálavu, nádhernou krajinnou oblast, kde se spojuje krása volné přírody s působením člověka. Planoucí slunce, vinice tak daleko, jak oko dohlédne, a ten vůně vína ve vzduchu...ahh! Je to prostě ráj. Navštívit vinný sklep a ochutnat tamní víno je zážitek, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. Zvláště po dlouhé jízdě na kole nebo po túře je to ideální způsob, jak si odpočinout.

Česká příroda se pyšní bohatstvím a rozmanitostí. Je zde tolik míst, která stojí za to vidět a slyšet jejich příběhy. Doufám, že vás moje slova inspirovala k návštěvě alespoň některých z těchto úžasných míst.

Komentáře