Návštěvnost Prahy v číslech

Praha, s jejími kouzelnými uličkami, impozantními památkami a živou kulturou, láká turisty z každého koutu světa. Není divu, že se počty návštěvníků rok od roku zvyšují. Když se porozhlédnete po Staroměstském náměstí nebo procházíte podél Vltavy, je snadné pochopit, proč. Ale kolik lidí vlastně Prahu navštíví za rok? Statistiky ukazují, že čísla se pohybují od 8 do 10 milionů turistů ročně, což Prahu činí jedním z deseti nejnavštěvovanějších měst v Evropě.

Zájem turistů neustále roste díky snaze města prezentovat svoje kulturní a historické dědictví ve světelných projektech, kulturních festivalech a interaktivních výstavách. Ať už lidé přijíždějí za uměním, architekturou nebo jedinečnou atmosférou, Praha je místem, kde každý najde něco pro sebe.

Co láká turisty do Prahy

Praha je domovem několika UNESCO památek, jako je Pražský hrad, Karlův most nebo historické jádro Starého Města. Ale co ještě? Město oplývá nespočetnými muzei, galeriemi, historickými kavárnami a moderními bistry. Při procházce malostranskými uličkami nebo navštívení některé z vyhlídek, jako je Petřín nebo Vyšehrad, získáváte nezapomenutelné výhledy na město skalních věží a zeleně.

Roku 2019 se Praha umístila na čtvrtém místě v celosvětovém žebříčku měst dle kvality turistických služeb. To vše díky snadnému přístupu k široké škále ubytování, od luxusních hotelů po útulné hostely, kvalitnímu veřejnému dopravnímu systému a bohaté nabídce kulturních akcí.

Tipy pro návštěvníky Prahy

Plánujete návštěvu Prahy? Tady je pár tipů, jak si vychutnat toto město naplno. Za prvé, snažte se vyhnout návštěvě během hlavní turistické sezóny v letních měsících. Město je méně přeplněné a zážitek autentičtější na jaře nebo na podzim. Dále, nebojte se odchýlit od turistických tras. Lokální čtvrti jako Vinohrady nebo Žižkov nabízejí úchvatnou směsici kaváren, obchodů a parků.

Nezapomeňte také využít Pražskou integrovanou dopravu. Jednotné jízdenky platné na metro, tramvaje i autobusy vám umožní snadno prozkoumat i odlehlější části města. A když už jste v Praze, nevynechejte návštěvu některé z místních pivnic, kde si můžete pochutnat na tradiční české kuchyni a vychutnat si skvělé české pivo.

Komentáře